Terapie koněm

Mgr. Veronika Ešnerová

Jsem terapeutka, krizová interventka, lektorka primární prevence a instruktorka hiporehabilitace. Při kontaktu s klienty, kteří jsou v obtížné životní situaci, se vždy snažím, aby mohli i v temnotě najít kousek světla, který je posune dál. Věřím, že z každého dna se dá odrazit a najít sílu pokračovat v cestě. Mám ráda momenty ticha při komunikaci, které mají často velkou hloubku. Pomáhají nám se lépe napojit na prožitky vlastního těla a dojít k setkání sami se sebou. Zejména při kontaktu s koňmi a v přírodě bývají tyto momenty nejdůležitější.

V terapiích nabízím empatické naslouchání a podporu, aby člověk mohl najít svou vnitřní sílu a našel cestu či zdroje, které mu pomohou ustát
i nelehké situace.
Bezpodmínečné přijetí, klid, trpělivost jít tempem klienta, netlačit na něj a v kontaktu být vždy autentický, jsou všechno nástroje, které mě naučil přístup zaměřený na člověka, který vychází od Carla Rogerse a který je mi velkou inspirací. Profesně se nejvíce věnuji problematice hledání vlastní identity, potížemi se sebedůvěrou, prožitím traumatických událostí, problémy ve vztazích, úzkostmi, sebepoškozováním či myšlenkami na sebevraždu. Často se ve své praxi věnuji dospívajícím a mladým dospělým, prostor však nabízím i pro dospělé, například při osobních či rodinných krizích a pro kohokoliv, kdo potřebuje sdílet své pocity a najít podporu na své cestě.

Ze současných a minulých zaměstnání zmíním například pozici krizové interventky v Dětském krizovém centru, na krizovém chatu v Centru LOCIKA a mnohaleté lektorské zkušenosti primární prevence z organizace Prev-Centrum.

Několik let jsem vedla v letních měsících individuální i skupinovou terapii koněm na farmě ve Francii pro děti v pěstounské péči. Dva roky jsem vedla kroužek Aktivity s využitím koní v jezdeckém klubu v Praze.

Po domluvě mohu nabídnout terapii v anglickém či španělském jazyce.

Kontaktovat mě můžete na emailu terapiekonem@gmail.com

VZDĚLÁNÍ

 • Bakalářské studium na FHS UK se zaměřením na psychologii. Rok studijního pobytu na Fakultě psychologie ve Valencii (Španělsko)

 • Magisterský obor Sociální práce se zaměřením na komunikacia aplikovanou psychoterapii na PVŠPS. Semestr studijního pobytu na Fakultě sociální práce v Ghentu (Belgie).

 • Stáž v Horseway poblíž Barcelony (Španělsko) se zaměřením na terapii pomocí koní pro děti a dospívající, emoční vzdělávání a koučink s využitím koní (2017)

 • Workshop práce s traumatem u španělské terapeutky Marta Cirera Baques (Somatiche), který mne v terapeutickém využití koní nejvíce inspiroval, včetně inspirace využití metody Somatic Experiencing (2017)

 • Kurz koučinku s využitím koní ve Španělsku u Raquel Resines Ortiz (Liderazgo y Equilibrio) a Ana Alvarez Cispi (Equiemoción) (2019) 

 • Úvodní seminář terapeutické metody práce s traumatem Somatic experiencing (2018)

 • Výcvik v kompletní krizové intervenci (2017)

 • Výcvik v internetovém poradenství (2020)

 • Výcvik chatové krizové intervence (2020)

 • Jsem frekventantkou PCA výcviku v psychoterapii
  a poradenství
  (2019-2023) 

 • Instruktorka Hiporehabilitace v pedagogice a sociální praxi (HPSP) pod akreditací České hiporehabilitační společnosti (2021)

 • Kurz Motivačních rozhovorů (2021-2022)

 • Kurz SANDPLAY - terapeutická metoda práce s herním pískovištěm (2022)

 • Kurz Focusing ke zvládání stresu a emocí (2022)


Importante jem

Španělský valach, který zažil dobu, kdy kvůli zranění nemohl jíst
a málem umřel. Od té doby má pocit, že jídlo je nad zlato.
Prožil nelehké podmínky pro život v hřebčíně ve Španělsku, kde jsme se setkali a odkud jsme se vydali na společnou cestu. Je zenovým mistrem a nic jej jen tak nerozhodí. Jako nositel svého jména umí člověku ukázat, že zdravá sebedůvěra, klid a pokora se mohou doplňovat. Zároveň dokáže citlivě naslouchat a laskavě doprovázet člověka na jeho cestě v sebepoznání.

Díky svému klidnému charakteru a menšímu vzrůstu získá i přízeň lidí, kteří mají strach z koní.

Pro všechny, kdo by se chtěli podívat na momenty naší společné cesty, přidávám odkaz na svou stránku Kůň v Duši: https://www.facebook.com/K%C5%AF%C5%88-v-du%C5%A1i-105940224156008

nebo instagram: https://www.instagram.com/horseinsoultherapy/?hl=enCeník služeb

Na setkání s koněm si vezměte pohodlné oblečení (dle počasí), které se může ušpinit a pevné boty.

V případě setkání online posílám odkaz schůzky emailem.

Platbu lze předat v hotovosti na místě nebo poslat převodem na účet. Údaje zasílám při potvrzení termínu. Online terapie se hradí předem na účet.

V současnosti přijímám jen klienty na dlouhodobou terapii online a zájemce o terénní výjezd na terapii s vlastním koněm (okolí Prahy, jaro 2024)

Psychoterapie pomocí koní (60 minut)
1300 Kč
Individuální terapie online / Krizová intervence
(50 minut)
1000 Kč


Hiporehabilitace (HPSP) / Horsemanship - pro více informací o možnosti lekcí mne kontaktujte